Kód:01
CUKRÁSZ
Kedves Érdeklődő!
A cukrász feladata az élelmiszergyártás higiéniai alapkövetelményeinek betartása a korszerű táplálkozáshoz mind jobban igazodó cukrászsütemények készítése, figyelemmel azok ízbeli változatosságára, esztétikai megjelenítésére, a vásárlói, megrendelői igényekre.Figyelemmel kíséri az árukészlet alakulását, részt vesz az áru szakszerű minőségi és mennyiségi átvételében, tárolásában és dokumentálásában. Cukrásztechnológiai alapműveleteket végez, cukrászati félkész termékeket készít. A termeléshez alkalmassá teszi a nyersanyagokat, eszközöket, gépeket, cukorkészítményeket állít elő, bevonó anyagokat készít és feldolgoz, gyümölcsöket tartósít, töltelékeket készít, tésztákat készít, feldolgoz és sütéssel fogyaszthatóvá tesz. A technológiai előírások szabályait betartva cukrászati késztermékeket állít elő, uzsonnasüteményeket, teasüteményeket, kikészített süteményeket, hidegcukrászat készítményeket, bonbonokat, tányérdesszerteket készít Alkalmi megrendelésekre esztétikus, ötletes díszmunkákat készít. Különleges táplálkozási igényeknek megfelelő diétás cukrászati termékeket állít elő. A cukrászati félkész és késztermékek előállítását a munkavédelmi előírások betartásával végzi. Megszervezi a saját munkáját és a cukrászüzem munkafolyamatait, figyelemmel kíséri a termékek minőségét.
|
A képzésen való részvétel feltétele
Szakmai követelménymodulok:
Kiknek ajánljuk? Mindazoknak, akik:
Konzultációk / Iskolai gyakorlatok
Konzultációk időtartama:
Az órarend szerinti ütemezésben csütörtökönként 15:45–19:30-ig 5 (40 perces) tanítási órában.
Konzultációk helye
Az órarend szerinti terembeosztás alapján a képző intézmény épületében. (1211 Budapest, Mansfeld Péter /volt Bajáki Ferenc/ utca 27.)
Iskolai gyakorlatok időtartama
Szakképzések esetén 12 alkalom/tanév, a gyakorlati terembeosztás alapján. Egy tankonyhai gyakorlat 8*40 perces, egymást követő óra.
Iskolai gyakorlatok helye
A képző intézmény szakács szaktantermében, a gyakorlati terembeosztás alapján.
Számonkérés
A számonkérés célja
A tanév végi számonkérések során a képzésben résztvevők visszajelzést kapnak addigi munkájuk eredményességéről, felkészültségükről. A tanegységek (modulok) végén sorra kerülő beszámolók egyben a kötelező modulzáró vizsgák, ezeknek teljesítése a szakmai vizsgára bocsátás előfeltétele!
Felmentési kérelmek és elbírálásuk
Moduláris rendszerű képzések esetén, vizsga alól csak már teljesített sikeres modulvizsgák igazolásának esetén adható felmentés!
A felmentési kérelmet a képzésben résztvevőnek a tanfolyam kezdésétől számított két héten belül kell leadnia írásban (a szükséges dokumentumokkal) a felnőttképzési irodán.
A képzésben résztvevők kötelezettségei